21 Spotkań - Maciej Bennewicz, Katarzyna Zaremba

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 509788395550614
  • Producent: Coach&Couch
  • Kod producenta: 509788395550614
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 89,90 zł

Życie jest pasmem nieustannych spotkań. Niektóre z nich, jednominutowe, jednogodzinne, przeminą w zakamarkach pamięci. Inne staną się początkiem czyjegoś istnienia, wspaniałą przygodą, a niekiedy tragedią. Spotkania – w nich odnajdujemy lub gubimy siebie.

21 spotkań to rozmowy kobiety z mężczyzną – nasz punkt widzenia na milion spraw i na życie. Spotkanie Katarzyny i Macieja, którzy wiele lat temu współpracowali na jednym kursie coachingowym – Katarzyna jako psycholożka i zarazem studentka kursu, Maciej jako twórca programu i wykładowca. Na takim kursie mowa jest o rozwoju człowieka, o pomaganiu i przede wszystkim o metodach i technikach wspierania drugiego człowieka.

Jednak dopiero wiele lat później Katarzyna i Maciej spotkali się jako poeci, mówiąc podobny językiem metafor, słów, wieloznacznych zdań, obrazów. Dzięki temu porozumieniu w słowach a jednak bez słów, w zadziwiające energii wymiany pomiędzy dwojgiem ludzi, pochodzących z dwóch różnych krańców Polski, z różnych środowisk i różnych pokoleniowych doświadczeń – zrodziła się rzecz unikalna i zarazem fenomenalna – książka poetycka. Spotkanie literackie, które wykracza poza proste ramy wierszowanych fraz, gdyż stała się dyskursem, dialogiem, wymianą idei, książką o drodze człowieka, drodze każdego z nas do zrozumienia tajemnicy życia.

Jest więc 21 spotkań również książką filozoficzną, dialogiem a zarazem metaforą zarówno relacji jak i życia we współczesnym świecie, życia w ogóle. Książka zaprasza również do aktywnego udziału w procesie poszukiwania głębi – zarówno tej intelektualnej jak i duchowej, gdyż zapowiada 21 spotkań w kolejnych 21 tygodni w formie online, w czasie których omawiać będziemy różne języki jakimi posługuje się współczesny człowiek – od języka snów poprzez język dialogu aż do języka zabawy. Nie ominiemy również języków trudnych i przemocowych jak język manipulacji czy język emocjonalnego wampira. Każde z takich spotkań przyniesie konkretne ćwiczenie do wykorzystania w życiu codziennym lub w praktyce coachingowej, edukacyjnej, mentoringowej, terapeutycznej.

Spotkanie to jedyna forma, dzięki której możemy pozostawać w bezpiecznej relacji, a potem zasobni i umocnieni bezpiecznie odejść, bez zobowiązań. Język poezji i język dialogu, jaki proponujemy w naszej książce, to najdelikatniejszy i najbardziej demokratyczny z języków, jakie znamy – a zarazem mocny i dobitny. Chcemy Wam opowiedzieć o tym wszystkim, co uznajemy za ważne i pierwszoplanowe w życiu i zaprosić was do współudziału w procesie życiowej zmiany i odnowy, dla was i dla ludzi, których napotkacie na swojej drodze życiowej i zawodowej.